rpac banner v2

Reigate Priory AC Awards, 2018

 

Ted Baker Award, for contribution to the Club

  •  Mike Scott

 

Senior Club Champions

Competition

Category

Champion

Runner-Up

10k

Senior Ladies

 Ginevra Stoneley

 Bethany Higgins

 

Lady Vet 35

 Liz Clark

 -

 

Lady Vet 45

 Adriana Collins

 -

 

Lady Vet 55

 -

 -

 

Senior Men

 Fran Dunham

 Daniel Emson-Dukes

 

Vet Men 40

 Andy Walker

 Steve Bass

 

Vet Men 50

 Malcolm Woodman

 -

 

Vet Men 60

 -

 -

10 Mile

Senior Ladies

 Ginevra Stoneley

 -

 

Lady Vet 35

 Kimberley Duckworth

 -

 

Lady Vet 45

 Clare Pryor

 Adriana Collins

 

Lady Vet 55

 Annette Morris

 -

 

Senior Men

 Andy Walker

 Tom Almond

 

Vet Men 40

 Steve Bass

 Gavin Lawrence

 

Vet Men 50

 Wayne Chappell

 Andrew Bamford

 

Vet Men 60

 Mike Pocock

 Ian Edmonds

Half Marathon

Senior Ladies

 Ginevra Stoneley

 Bethany Higgins

 

Lady Vet 35

 Ruth Willis

 Mel Fulton-Bell

 

Lady Vet 45

 Clare Pryor

 -

 

Lady Vet 55

 Sarah Walters

 Kate Knight

 

Senior Men

 Fran Dunham

 Chris Daniels

 

Vet Men 40

 Matt Ryde

 Nick Wade

 

Vet Men 50

 Graham Bull

 Paul Walters

 

Vet Men 60

 Paul Chandler

 Mike Pocock

Marathon

Ladies

 Ginevra Stoneley

 

 

Men’s

 Fran Dunham

 

Andy Winterton

Memorial Trophy

(Highest age-graded marathon)

 Fran Dunham

 

Jimmy James

 

 Anthony Collins

 

Coach’s Awards

Ladies

 Annette Morris

 

 

Men's  Matt Aylott  

 

Grand Prix Awards

 

  • Group 1:    Steve Bass
  • Group 2:    Tom Almond
  • Group 3:    Daniel Emson-Jukes
  • Group 4:    Michael Clark
  • Group 5:    Anthony Collins

 

Senior X-C Awards (2018-19)

Ladies

  • Senior Lady:         
  • Veteran lady:        
  • Captain's Award:   

Men

  • Senior Man:          
  • Vereran Man:       
  • Captain's Award:  

 

Junior Endurance Athlete of the Year 2018

 

  • U20W    Poppy Wardley
  • U17W    Lucy Broderick 
  • U15G     Eva Marsh 
  • U15B     Noah Young 
  • U13G     Lucy Dénecé 
  • U13B     Samuel Stapley 

 

 JUNIOR TRACK & FIELD ATHLETE OF THE YEAR AWARDS 2018

·         U20W FIELD EVENTS                         ANOUSHA WARDLEY

·         U17 W SPRINTS & HURDLES              LILY GRANT

·         U17W FIELD EVENTS                         KATIE MACKISON

·         U17M SPRINTS & HURDLES                DREW BURRIDGE

·         U15G SPRINTS & HURDLES                VICTORIA WILKES

·         U15G FIELD EVENTS                          LILY CAIN-JONES

·         U15B SPRINTS & HURDLES                 ALEX COLLINS

·         U15B FIELD EVENTS                          BARTON CARTER

·         U13G SPRINTS & HURDLES                EVA PETERS